St Andrews Links Trophy 2013

Successful Entries

 

List as of 23 April 2014 22:02

NameClub
Arnaud Abbas Strasbourg (France)
Viraat Badhwar Indooroopilly (Australia)
Jonathan Bale Royal Porthcawl
Ross Bell Downfield
Léonard Bem Angouleme (France)
Axel Boasson Keilir (Iceland)
Mathias Boesmans Winge (Belgium)
David Boote Walton Heath
Jules Bordonado Saint-Nom (France)
Scott Borrowman Dollar
Luigi Botta Torino (Italy)
Dale Brandt-Richards Mona Vale (Australia)
Charlie Bull Lake Nona (USA)
James Bunch Prestwick
James Burnett Sleaford
Glenn Campbell Blairgowrie
Oliver Carr Heswall
Brian Casey Headfort (Ireland)
Harry Casey Enfield
Ashley Chesters Hawkstone Park
Simon Christensen Frederikssund (Denmark)
Matthew Clark Kilmacolm
Ugo Coussaud Angouleme Hirondelle (France)
Sebastian Crookall-Nixon Workington
Alexandre Daydou Cannes Mougins (France)
Mathieu Decottignies Lafon Golf de Bondues (France)
Thomas Detry Ravenstein (Belgium)
Enrico Di Nitto Parco di Roma (Italy)
Harry Diamond Belvoir Park
Geoff Drakeford Commonwealth (Australia)
Brett Drewitt Long Reef (Australia)
Adam Dunton McDonald
Mathias Eggenberger Bad Ragaz (Switzerland)
Daniel Elder Carnoustie
Paul Elissalde Biarritz (France)
Harry Ellis Meon Valley
Ryan Evans Wellingborough
Henry Featherstone Ringway
Grant Forrest Craigielaw
Giacomo Garbin Varese (Italy)
Miguel Gaspar Belas (Portugal)
Tim Gornik Bled (Slovenia)
Mateusz Gradecki Toya (Poland)
Jacopo Guasconi Zoate (Italy)
Neil Henderson Renaissance
Daniel Hendry Emirates (UAE)
Kevin Hesbois Keerbergen (Belgium)
Jack Hiluta Chelmsford
Craig Hinton The Oxfordshire
Nathan Holman Woodlands (Australia)
Paul Howard Southport and Ainsdale
Craig Howie Peebles
Richard James Aberystwyth
Henry James Kidderminster
Patrick Kelly Boston West
Nathan Kimsey Woodhall Spa
Paul Kinnear Formby
Ben Kinsley St Andrews
Jeroen Krietemeijer Prise D’eau (Netherlands)
Gudmundur Kristjansson Reykjavik (Iceland)
Romain Langasque Bordeaux Lac (France)
Thomas Le Berre Chantilly (France)
Edoardo Raffaele Lipparelli Torino (Italy)
Kyson Lloyd Wellingborough
Zander Lombard Woodhill (S Africa)
Jaime Lopez Rivarola Buenos Aires (Argentina)
Ben Loughrey Wrag Barn
Nicolas Manifacier Cannes Mougins (France)
Scott Mann Carnoustie
Greig Marchbank Dumfries and County
Julien Marot Marcilly (France)
Nick Marsh Huddersfield
Alexander Matlari Germany
Vaughan McCall Gore (New Zealand)
Jack McDonald Kilmarnock Barassie
Dermot McElroy Ballymena
AJ McInerney Anthem (USA)
Fraser McKenna Balmore
Rory McNamara Headfort (Ireland)
Maximilian Mehles Germany
Dewi Merckx Sept Fontaines (Belgium)
Adrian Meronk Toya (Poland)
Adrien Monnier St Nom La Breteche (France)
Matthew Moseley Carmarthen
Paul Moultrie Royal Troon
Jimmy Mullen Royal North Devon
Bradley Neil Blairgowrie
Richard O'Donovan Lucan (Ireland)
Callan O'Reilly Pennant Hills
Max Orrin North Foreland
Renato Paratore Parco di Roma (Italy)
Matthieu Pavon Golf du Médoc (France)
Gonçalo Pinto Vilamoura (Portugal)
Haydn Thomas Porteous Modderfontein (S Africa)
Garrick Porteous Bamburgh Castle
Rhys Pugh Vale of Glamorgan
Austin Quick Country Club DC (USA)
Neil Raymond Corhampton
Chris Robb Meldrum House
Graeme Robertson Glenbervie
Mervin Rocchi Ormesson (France)
Maximilian Röhrig Germany
Hannes Ronneblad Kungsbacka (Sweden)
James Ross Royal Burgess
Maximilian Rottluff Hubbelrath (Germany)
Robin Roussel Ozoir La Ferriere (France)
Jamie Rutherford Knebworth
Adrien Saddier Esery (France)
Juan Francisco Sarasti Basozabal (Spain)
Jamie Savage Cawder
Lorenzo Scalise Milano (Italy)
Grégoire Schoeb Strasbourg (France)
Sebastian Schwind St Leon-Rot (Germany)
Ewan Scott St Andrews
Callum Shinkwin Moor Park
Jason Shufflebotham Prestatyn
Todd Sinnott Metropolitan (Australia)
Cameron Smith Royal Queensland (Australia)
Jordan Smith Bowood
Ruben Sondjaja Bonnie Doon (Australia)
Clement Sordet Lyon Salvagny (France)
Brian Soutar Leven
Scott Stewart-Cation The Duke's
Ben Stow Rushmore
Kenny Subregis Paris (France)
Henry Todd Trophy Club (USA)
Alejandro Tosti Mitre de Perez (Argentina)
Toby Tree Worthing
Linus Vaisanen Vuosaari (Finland)
Robbie van West Prise D'eau (Netherlands)
Kristoffer Ventura Oslo (Norway)
Borja Virto Gorraiz (Spain)
Daniel Wasteney Lindrick
Tom Watson Fancourt (S Africa)
Brady Watt Royal Perth (Australia)
Philipp Westermann Hamburg (Germany)
Sam Whitaker Blankney
James White Lundin
Joshua White Chipstead
Reeve Whitson Mourne
Michael Wolf Mannheim-Viernheim (Germany)
Daniel Young Craigie Hill
Federico Zucchetti Castelconturbia (Italy)
Jordan Zunic Bonnie Doon (Australia)